František Šusta, velmi známý, sympatický chovatel a trenér zvířat - Pejskarina.cz

Nejvíc mi vadí to, když si někdo místo toho, aby řešil potřeby zvířete, honí vlastní ego.

 

Kdo by neznal Františka Šustu – sympatického chovatele a trenéra zvířat, jehož jméno rezonuje nejen v České republice, ale i ve světě.

Možná o něm nevíte, že jeho dráha profesionálního trenéra, nebyla od začátku tak úplně jistá. V pražské zoo, kde všechno totiž začalo, stál na startovní čáře své kariéry v pozici propagátora, “učitele” a zástupce vedoucího vzdělávacích programů.

Jak se stalo, že se od propagace dostal až na stáže v Edinburghu, Londýně, USA a jinde? A jak dlouhá cesta a kolik zkušeností za jeho praxí stojí? Již brzy se to můžete dovědět na Kongresu pro pejskaře.

František, ačkoliv sám o sobě mluví jako o trenéru zvířat, se aktuálně nejvíc věnuje psům, potažmo pejskařům. Není stoupencem jedné jediné ultimátní metody. Ačkoliv vychází z pozitivky, trénink svým klientům ladí přesně na míru, aby vyhovoval pejskovi i jeho majiteli. Psa vnímá především jako zvíře, stejné jako ostatní, a tak chce, aby metody, které používá, byly použitelné i na všechna jiná zvířata.

A co dalšího můžete od rozhovoru očekávat? Dozvíte se třeba, jak předcházet neshodám s čtyřnohými kamarády, nebo třeba to, které zvíře je pro Františka nejkomplikovanější k výchově.

Určitě si tento téměř hodinový rozhovor nabitý informacemi nenechte ujít a zaregistrujte se na Online kongres pro pejskaře 2020František je nejen obrovsky zajímavý člověk s hromadou zkušeností, ale také velký sympaťák!