Alena Smolíková se nejvíce věnuje dogdancingu, tedy tanci se psem. V České republice patří k absolutní špičce a má za sebou i velké úspěchy v zahraničí.

Kynologii se věnuje přes 20 let. S prvním psem, AST Forestem navštívila cvičák poprvé v roce 1997 a začala objevovat kouzlo výcviku psů. Spolu se svou fenkou Keysi se Alena zúčastnila Talentmanie a o tři roky později se s další fenkou Jerry účastnila podobné soutěže Česko-Slovensko má talent na TV Prima. Na obou těchto soutěžích získaly druhé místo z tisíců účastníků.

Alena se kromě dogdancingu věnuje i dogfrisbee. Závody v těchto psích sportech posuzuje i jako rozhodčí. V současné době se velmi úspěšně začala věnovat také obedience.  Několik let působila v chovatelské stanici sibiřských husky a závodila se psím spřežením. V roce 2015 si splnila jeden ze svých snů a absolvovala závod Šediváčkův long, což je nejtěžší závod psích spřežení ve střední Evropě.  

V současné době čítá její psí smečka pět krásných psů.  S Alenou si budeme povídat o psích sportech, mushingu, co je při trénincích pro ni nejtěžší, o jejím životě se psy a jak pomáhá trénovat pejsky jiných lidí.

Zaregistrujte se již dnes na náš Online kongres pro pejskaře 2021 ať vám neuniknou letošní rozhovory s Lenkou Blachovou, Katkou Lerlovou, Honzou Farkačem, Bárou Sajdokovou, Bárou Morávkovou, Míšou Androvou, Ditou Korcovou či Nicole Vošvrdovou. Pokud byste chtěli vidět i rozhovor s Alenou Smolíkovou z loňska, stačí zakoupit balíček videí z letošního Online kongresu a získáte k němu i balíček rozhovorů z loňska 😉, stačí kliknout 👉 CHCI KOUPIT BALÍČEK KONGRESOVÝCH VIDEÍ

Je to totiž další rozhovor, který si nemůžete nechat ujít.  Pořád máte šanci užít si rozhovory nejen s Alenou Smolíkovou, ale třeba Renatou Hofmann či s Františkem Šustou, tak neváhejte!