Petra Vyplelová, instruktorka a nově i rozhodčí agility - Pejskarina.cz

Pro pejskařinu jsem se narodila. Vyhořet nemůžu, ale práce s lidmi je někdy náročná.

 

Petra Vyplelová, instruktorka a nově i rozhodčí agility, která se psy tráví prakticky veškerý svůj čas. Věnuje se také převýchově psů, výuce štěňat anebo poradenství. Stříhá psy v profesionálním psím salonu. Vlastních psů má hned několik a všechny trénuje pozitivní motivací. 

Mimo to také spolupracovala s Policií ČR a Celní správou, kde přednášela a sdílela své zkušenosti s výcvikem pachové identifikace. První zkušenosti získávala v dětství samostudiem, pro první praxi si musela čtyřnohé kamarády půjčovat od sousedů. Pejskařině propadla a začala se jí postupně věnovat profesionálně. Neustále se vzdělává, mimo jiné dokončila doktorské studium České zemědělské univerzity v Praze se zaměřením na Etologii psa a psovitých šelem. Zde také pracovala v Centru pro výzkum chování psů. Ráda hledá nové cesty a vychází vstříc nejrůznějším požadavkům svých klientů a jejich čtyřnohých přátel.

Kdo je její inspirací a co by ještě chtěla v kynologii dokázat? Co by poradila těm, kteří chtějí začít s agility? A jaký je rozdíl mezi výchovou a výcvikem? To vše a ještě mnohem víc se dozvíte v našem rozhovoru, který vede Romana Kuchařová, psí trenérka a online instruktorka kurzů pejskarina.cz

Přidejte se k našemu Online kongresu pro pejskaře – čekají na vás také rozhovory s Františkem Šustou, Renatou Hoffman a dalšími. Zde se na Kongres můžete registrovat.