Reference

Přivolávačská online výzva od pejskarina.cz 

Přivolávačská online výzva

Do Přivolávačské výzvy jsem se přihlásila jako naprostý začátečník se svým prvním tříměsíčním štěnětem. Motivací mi bylo přání přiučit se a osvojit si, co možná nejvíce výcvikových metod a prvků k vylepšení přivolání a hlavně upevnění vztahu s pejskem, s kterým chci strávit značnou část života. O podobě on-line kurzu jsme neměla žádné konkrétní představy, ale imponovala mi VÝZVA v názvu. Zahrnuje v sobě hec, překonávání překážek a.vlastní pohodlnosti, posouvání limitů....Sympatický mi byl i fakt, že si plnění úkolů mohu sama časově i místně organizovat. Výzva předčila má očekávání. Nejen , že jsem získala mnoho konkrétních návodů k výcviku, ale zároveň jsem se celý měsíc dobře bavila (a můj parťák též). Samoté natáčení videí bylo výzvou - občas technickou, občas sociální ( to když jsem běhala po parku plném lidí a dělala podivné věci 🙂). K veškerým natočeným hrám a výzvám jsme dostali podnětnou zpětnou vazbu, ale některé chyby jsem si při přehrání videa uvědomila hned, což vidím také jako velký klad. Bez výzvy bych se totiž nikdy sama nenatáčela . Výzvu bych doporučila všem, co se chtějí dobře bavit, pilovat vlastní trpělivost, psí poslušnost a spolehlivost a zároveň pracovat na vztahu s čtyřnohým kamarádem. Díky výzvě jsem si uvědomila, že vybudovat dobrý a fungující vztah s pejskem je stejná práce jako v každém jiném vztahu. Je to každodenní, nikdy nekončící proces, ve kterém musí sílí napřít a neustále se učit oba dva partneři. Romčo, díky za opravdu profi připravený kurz a milý a ochotný přístup. Těším se na další výzvy!

Elisa Greenová + Calaf

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Dřív než do výzvy jsem k tobě přišla na cvičák, víceméně se zakázkou "ať mě ten puboš neignoruje". Splněno do puntíku. Artíkovi tenhle přístup moc a moc vyhovuje a pro mě je radost vidět, jakou on z toho má radost. Víc si jeden druhého užíváme. I když je pořád ten nespoutanej živel, mnohem víc si mě hlídá a drží se mě. Takové ty věci... přijde z rozehrané hry s Tonksem, protože na něj volám od potoka a on tuší, že budem dělat něco opravdu srandovního. Dnes ráno poprvé dvoukilometrový výklus s oběma psy navolno, bez jištění stopovačkou... a vlastně bez překvapení - když běžím, tak ho odvolám i od ptáků, veverek... neodvolám ho ani nadále od psů, od kočky a tak, ale to je zatím moc těžký. Ale celkově se to prostě moc lepší. Už jsou dny, kdy ve srandě vyčtu vzornému pětiletému klidnému Tonksovi, že ten prdlej puboš se chová líp než on ;). Pro mě je tohle způsob, jak toho živelného hyperaktivního prdlého Artíka nezkazit. Doporučuju dál, protože vím, že jsem "obtížnej klient" a potřebuju věcem rozumět a nerada jsem tlačená do něčeho, co mi nesedí. A tohle zafungovalo moc dobře podle našich potřeb.

Helena Vidovičová + Artie

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Když jsem se přihlásila do této výzvy, neměla jsem žadné, obrovské očekávání. Přihlásily jsme se proto, protože jsme chtěly zkusit něco nového a věděla jsem, že to bude super když to vede Romča. Romča nezklamala a opravdu to bylo super. Užily jsme si 4 týdny plných her a učení. Už v průběhu výzvy jsem vnímala pokroky. U nás největší pokrok byl a je, že Bonča začala perfektně reagovat na jméno a tím se samozřejmě zlepšilo přivolání. Také pomocí her dokážu Bonču na sebe lépe navázat a snadněji a déle udržím její pozornost. Tuto výzvu bych tedy určitě doporučila všem, kteří mají rádi svoje pejsky a chtějí jim udělat radost a lépe jim porozumět.

Míša Sejpalová + Bony

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Do výzvy jsem šla trochu skeptická jako neznalec online kurzů. Mým přáním bylo zlepšit pubertou rozhozenou pozornost a doufala jsem v nějaké "nadstandardní" tipy. V reálu mě nesmírně potěšil koncept videí, sdílení a posloupnost a systematika her. Utvrdilo mě to v tom, že nejdůležitější je na vztahu (tréninku/výchově) se psem trpělivost, snaha o vzájemné porozumění, intenzivní zájem a hlavně... život je hra 🙂 Jsem ráda, že mi výzva pomohla k tomu, se znovu zamyslet, co je vlastně důležité... ztracený cíl nebo společná cesta! Kdokoliv kdo jen trochu váhá, jestli se přihlásit - tahle výzva ke přesně pro vás! Abyste (znovu) zjistili, podstatu společného cvičení!

Michaela Kokulusová + Shira

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Je to moje první výzva, které jsem se takhle zúčastnila. Líbí se mi, že nemusím nikam jezdit, můžu si úkoly rozvrhnout podle mých časových možností. Očekávala jsem další impulsy v aktivitách se psem. To bylo splněno na 100%. Výzva mi opět připomněla, že se ještě musím hodně učit, abych psovi uměla vysvětlit, co po něm chci. Výzvu bych doporučila každému, kdo má chuť se svým psím kamarádem dělat něco navíc.

Dana Mateiciucová + Agáta

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Do přivolávačské výzvy jsem se zapojila, přestože přivolávačské hry znám a běžně na procházkách používám. Hry jsem hrála se svou 6měsíční fenkou krátkosrsté kolie, protože mít výborný základ přivolání je velmi podstatná věc pro další výcvik štěněte. Společnými hrami navíc posiluji nejen přivolání, ale také vztah mezi mnou a psem. Chci, aby můj pes cvičil, protože chce a ne proto, že musí. Aktuálním přechodem psa do puberty pro mne bude další budování díky výzvě jednodušší, neboť jsem zvýšila hodnotu samu v sebe a fenka ví, že s paničkou a u paničky je zábava. A to je přesně to, co jsem potřebovala a potřebuji do budoucna. Máte-li s přivoláním problém, výzvu vřele doporučuji, protože výzva zabere pár minut denně, ale přínosy pocítíte i za několik let a postupně zjistíte, že se hry stanou běžnou součástí procházek.

Staňka Rybáková + Abinka

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Při přihlášení do výzvy jsem doufala, že se s naším štěňátkem lépe poznáme a naučíme hrát a hraním trénovat. Chtěla jsem lépe poznat, jak můžu jednotlivé povely učit tak, aby jsme si je oba užívaly. To se nám díky výzvě podařilo. Naučila jsem se takové hry, které naše procházky dělají pestřejší, zábavnější. Více spolu blbneme, a zároveň vnímám, jak se náš vztah prohlubuje. Díky hrám jsme na sebe víc napojení a rozumíme si. Vím, na čem více pracovat, kde máme rezervy. Je to krásná cesta poznání. Určitě doporučuji těm páníčkům, kteří se nespokojí jen tak s obyčejným venčením, na kterém je pejsek na vodítku a společně se projdete někde v parku. Pokud chcete mít z pejska parťáka, je to perfektní způsob, jak na tom začít pracovat.

Tereza Maléřová + Hannibal

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Jazz je můj první pes, nikdy předtím jsem neměla žádnou vlastní kynologickou zkušenost, pokud nepočítám psy v příbuzenstvu, ale to je asi tak jako mít vlastní dítě a hlídat chvíli cizí. Jazz jako štěně absolvoval štěněcí školku, kde vše vypadalo suprově, venku chodil na volno a pokaždé přiběhl na zavolání, uměl pár povelů, par triků... Pak přišla puberta a Jazz přestal slyšet na zavolání, čmuchání a šmejdění pro něj bylo zajímavější než panička kdesi vzadu za ním. Očividně jsem výchovu podcenila a nezbylo, než se vrátit na začátek. Začali jsme zase chodit na cvičák, jedna hodina týdně na cvičáku plus opakování během týdne, když se povedlo, nemělo moc velký efekt, pořídili jsme stopovačku a Jazz místo na volno chodil na stopovačce. A když jsem na něj zavolala jménem, obvykle se se po mně ani neotočil. Bylo to pro mě velmi frustrující a nevěděla jsem, co s tím... Výzva se objevila jako na zavolanou, přečetla jsem si zkušenosti absolventů a přihlásila náš tým. Moje očekávání nebyla zcela konkrétní, spíš jsem chtěla zkusit něco jiného. A ono to opravdu bylo jiné. Začali jsme si hrát a já zjistila, že Jazz je daleko víc motivován, že ho hry baví a že vlastně baví i mě. Stal se z nás opravdu tým, ne jen pán a jeho pes a to si myslím, že to je to hlavní. Hrajeme hry při každé procházce nebo jen při venčení na zahradě, doma, když vařím, prostě kdykoliv to jde. A já vždy žasnu, když na zavolání přiběhne :-). To je moje největší odměna. Přivolání rozhodně ještě není na 100%, Jazz má stále stopovačku, ale nebojím se ho nechat odběhnout i na delší vzdálenost, mimo dosah stopovačky. Ale jsem přesvědčená, že když budeme dál cvičit, opakovat, udržovat a prohlubovat náš týmový vztah, přijde čas stopovačku odložit. Takže pokud někdo váhá, zda výzvu absolvovat nebo ne, já za sebe říkám, není co ztratit, já své účasti rozhodně nelituji, naopak, jsem vděčná za ten pokrok ve výchově mého psa, za ukázání směru, kudy při výchově jít. To za to stálo. A že jsme si při výzvě já i pes užili fakt zábavu, to je ještě bonus navíc :-).

Jitka Kofroňová + Jazz

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Přihlásila jsem se do výzvy s 8 mes. akčním štěnětem, který už ne vždy reagoval na moje přivolání stoprocentně jako dříve. Od výzvy jsem očekávala, že mi poradí jak zaujmout hafana různými zábavnými hrami tak, aby se ke mně vracel s radostí a zájmem. Zpočátku výzvy jsem si říkala k čemu v přivolání mi tahle hra bude? Postupně jsem ale zjistila, že prvotní hry mají návaznost na další a jsou nedílnou součástí toho, aby výsledný efekt splnil požadovaný. Zlepšilo se mi nejen, že hafan se na mě se zaujetím rád otočí a mám jeho častější veselou pozornost, ale i reakce na přivolání se hodně zlepšila i od velkých rušivých elementů jako např. čmuchání myší na louce, štěkání na hlučné sousedy za plotem a psy za plotem, co na nás štěkají. Výzva nám pomohla najít tu správnou pozitivní cestu, která nás dovede k suprovým výsledkům jaké mám v plánu splnit. Samozřejmě, že musíme i nadále důsledně trénovat, ale v rámci her to bude o to jednodušší a zábavnější. Doporučuji všem co si chtějí zlepšit pozornost a vztah se svým parťákem a nemít povel KE MĚ jako jen obyčejný často neoblíbený povel pro hafana.

Eliška Čejková + Billi

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Přivolávačská výzva s pejskarina.cz byla naprosto super a na plné čáře splnila má očekávání a jediné co mě mrzí je, že skončila. Celá koncepce byla skvěle vypracovaná, srozumitelná a každý den nás motivovala trénovat. Všem, kteří teprve váhají, bych vzkázala "neváhejte a jdete do toho". Nám přinesla spoustu zábavy, upevnila náš vztah a obohatila náš psí život. Nyní mám vedle sebe parťáka, který mě vnímá, hlídá si mě, soustředí se, protože po každé "ke mě" přijde bezva hra a velká odměna 🙂 za tým Jeřabinky - Petra a Mája bylo to super!

Petra Krajíčková + Mája

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Do vyzvy sme sa prihlasili preto, lebo moj Cavalierik miluje ludi, deti, psy, vsetkych 🙂 Na prechadzke musi kazdeho pozdravit, co je neziaduce. Hry boli jasne zadane, boli prijemne, vesele. S Charliem sme sa zabavili, teraz sa na kazdej prechadzke tesi, ze sa trosku zahrame 🙂 Privolanie sa nam zlepsilo o 100%, uz som pre neho ovela zaujimavejsia 🙂 🙂 🙂 Pochopila som, ze privolanie je dlhy proces. Ten, kto si mysli, ze absolvuje tento kurz a odvtedy ho bude pes pocuvat na slovo, bude iste sklamany - carovny prutik neexistuje 🙂 Osobne by som odporucila kurz aj mojim znamym, pretoze kurz vedie profesional a ten da vzdy spatnu vazbu na videa a trpezlivo odpoveda na VSETKY dotazy, na ktore sa ludia pytaju 🙂

Zuzana Krištofčáková + Charlie

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Zapojit se do výzvy jsem brala jako něco. co dlužím svému pejskovi, abych mu dala možnost naučit se poslouchat. Moje dosavadní metody výcviku, které jsem vyčetla a vykoukala všude možně, selhaly a bylo třeba si nechat poradit nějakým profesionálem a hlavně se zpětnou vazbou. Metoda her se ukázala jako zábavná forma učení pro oba. Pejsek se stal v průběhu výzvy vnímavějším na mé volání a pokyny, zlepšil se náš vztah, jeho soustředění na mě a hlavně přivolání. Stále není 100%, ale věřím, že tréninkem se bude stále zlepšovat. Určitě bych výzvu doporučila. Je vhodná i pro ty, kteří (stejně jako já na počátku) nemají přílišnou důvěru v online kurzy. Celý online systém je ale moc dobře vymyšlený a postupem výzvy jsem si na něj krásně navykla a začal být pro mě naprosto přirozený.

Marie Guřanová + Cezy

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Výzva mi pomohla v přivolání psa, jelikož jsme se k přivolání dostávali malými krůčky, cvik po cviku. Moje Dafi mi i porozuměla, co po ní chci. Po měsíci výcviku nemám 100% přivolání, to jsem ale ani neočekávala.  Dafi reaguje na jméno a v 90% přijde na zavolání. Samozřejmě na přivolání musime dál pracovat. Sice mám dva psy, kteří jsou dobře vychovaní, ale s Dafi jsem potřebovala pomoc. Pro nás to byl opravdu přínos. Online výzva super,  že se nemusí nikam dojíždět.

Alena Kovácsová + Daphne

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Pro nás bylo přivolání opravdu výzva, pro mého zvědavého nebojácného psa je skoro všechno zajímavější než já, takže ji odvolat byl opravdu oříšek. Díky hrám jsem teď zajímavá i já 😁 a Trixie ví , že se vyplatí se mnou udržovat kontakt. Romča nás vždy opravila, navedla a hlavně ukázala jak na to. A i když se mi nechtělo natáčet videa, tak nakonec nás to přece jen nutilo víc cvičit a člověk i vidí chyby co dělá. Teď jsme propojeni tak, že když odcházíme od rušivky číslo jedna, což je náš děda když jí, tak jde automaticky se mnou , dřív jsme ji volali, lákali, hrozili a nakonec museli vypáčit zpod lavice a odnést. Takže asi tak ... prostě vřele doporučuji všem, je to sranda :))👍

Jana Koubková/Minaříková + Trixie

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Náš Baxula je prostě enormě zvědavé stvoření - prostě Maďar 🙂 Prvotnim impulsem pro přihlášeni do výzvy byla potřeba zvládnout lépe přivolání - překlopit u něj myšlení, že nejde o povel, kterým končí zábava, ale o povel, po kterém následuje mnohem větší zábava. V průběhu výzvy jsem začala pozorovat, že nejen reakce na přivolání je radostnější, rychlejší, ale že i kontakt mezi mnou a psem se zlepšuje (před začátkem třeba vůbec neudržoval oční kontakt při chůzi). S výsledky výzvy jsem moc spokojená, určitě se přihlásíme i do dalších kurzů a můžeme všem jen doporučit... 🙂

Martina Černá + Bax

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Do výzvy jsem se přihlásila, abych trochu usměrnila mojí šeltií puberťačku, aby lépe poslouchala, aby se přestala bát některých situací a aby si mě více hlídala, více mě sledovala a méně řešila okolí. Očekávala jsem, že se nám to snad podaří. Ale neočekávala jsem, že se nám to bude dařit tak skvěle, že každý den to bude o hodně lepší a posun za celý měsíc bude tak velký. Prostě super 😃, určitě budeme cviky používat dál a chtěla bych se přihlásit i do dalšího vyššího levelu 😃. Jsem moc ráda, že jsme se přihlásili, díky Romčo 🙂.

Gabriela Chalušová + Ginny

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Do přivolávačské výzvy jsme se s mojí půlroční Borderkolií zapojili, abychom zlepšili přivolání, zlepšili si vztah a užili si zábavu :). Trápilo nás odvolání od psů a jakýchkoliv zvířat, také odvolání od hraček a jídla. Postupně jsme plnili všechny úkoly a výzvy a díky nim jsme získavali to, co jsme si přáli, najednou ke mně přibíhá s radostí a plná očekávání co si zahrajeme a co se bude dít, a to byl můj největši cíl a vlastně hlavní důvod, proč se do výzvy přidat. Vřele doporučuji všem, co si chtějí vylepšit vztah a přivolání, autorce přivolávačské výzvy jsem nesmírně vděčná a tímto bych ji chtěla PODĚKOVAT 🙂

Adéla Schwarzová + Jessie

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Očekávala jsem něco podobného, jako jsem zažila na cvičáku. Ale očekávání bylo úplně jiné. Jiný přístup, žadné příkazy, cukání vodítkem a pod. Naučila jsem se ovládat svou fenku úplně jiným přístupem. Dneska chodíme na procházku a Beauty se u mě drží v okruhu pár metrů a neutíká, sama se vrací, nechá se odvolat od štěkajících psů za plotem, stále si mě hlídá. Každému vřele doporučuji.

Marie Pacovská + Beauty

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Před výzvou jsem si nedovolila paa pouštět na volno... chtěla jsem to změnit. Teď už se nebojím, nicméně přivolání stále není 100%, ale máme zásobu přivolávačských her, které budeme trénovat v těžším a těžším prostředí a věřím, že jednoho dne budou naše procházky růžové 😇. Výzvu doporučuji každému, kdo si chce se svým psem zlepšit vztah, vylepšit přivolání nebo si jen tak pohrát. Procházky uz nebudou nuda!

Petra Hovorková + Ciri

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Díky výzvě jsem přehodnotila svůj celkový přístup. Začala jsem se psy cvičit častěji, a i když je to jen pár minut denně, je to na nich strašně znát. Najednou reagují lépe, víc vnímají co říkám, celkově se naše komunikace zlepšila. Taky je hrozně zajímavý vidět se na videu a porovnat si, co člověk opravdu dělá s tím, co si myslí, že dělá. Rozdíl je mnohdy dost velký. No k dokonalosti máme ještě daleko, takže budeme rozhodně pokračovat. Jsme na dobré cestě 🙂

Dancha Surik Sometimés + Rádža + Lupína

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Mým cílem bylo vylepšit přivolání, byla to pro mě opravdu výzva. Trošku jsem pochybovala, že za pouhý měsíc dojde k nějakým razantním změnám, ale o to větší překvapení to bylo, když mě moje fenka začala více poslouchat, ale co víc, začala jsem pro ní být víc zajímavější než vše ostatní okolo a po měsíci dávala přednost venku mě, než procházejícím psům a pobíhajícím dětem. A hlavně, výcvik nás bavil. Teď už venku chodíme bez vodítka a beze strachu, že se mi zaběhne. Kdo nevyzkouší asi neuvěří 🙂

Pavlína Petrová + Rozárka

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Do výzvy jsem se přihlásila kvůli zlepšení přivolání od jiných psů a zmírnění celkové radostné reakce na ostatní psy u ročního puberťáka. Díky výzvě se nám podařilo částečně odbourat zalehávání při potkávání s jinými psy a celkově se reakce na ostatní psy snížila. Vybudovali jsme si lepší oční kontakt a asi i vztah a tím se zlepšila naše spolupráce.

Petra Nová + Geri

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Od kurzu jsem si ze začátku sice slibovala zlepšení přivolání, ale stále jsem byla víceméně skeptická. Přeci jen šlo o online kurz ne klasický cvičák...nedokázala jsem si představit, jak to celé bude probíhat...jak nám Romča na dálku bude radit. Ale už po prvních úkolech mě výzva opravdu nadchla a co je pro mě mnohem důležitější, hlavně nadchla mou fenku. Procházky tak nějak dostaly nový rozměr. Díky výzvě jsme se s fenkou naučily spolupracovat jako tým, už se nemusím děsit, že se mi rozeběhne za prvním ptákem nebo srnkou, které uvidí a nebude k odvolání, hlídá si mě a tak si můžu procházku užít a nemusím pořád těkat očima, abych případný problém viděla dřív než pes. Určitě bych výzvu doporučila všem, kteří si chtějí zlepšit vztah se svým pejskem a zlepšit přivolání.

Lucka Hrdličková + Belča

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Na začátku jsem měla velké obavy, zda výzvu zvládneme. Lussy (8 let) jsme měli teprve dva měsíce doma z útulku, já téměř nulové zkušenosti s výcvikem psa. Motivaci jsme ale měli velkou a každý den se těšili na nový cvik. Nakonec jsem byla nadšená! Cviky zvládne opravdu každý, není se vůbec čeho bát. Doporučuji i úplnému začátečníkovi, jako jsme byli my. Celá výzva nás namotivovala cvičit dál, protože není nic lepšího, než vidět, že psa to maximálně baví a také postupná proměna je viditelná. Pokud chcete svého psa více poznat a prohloubit vzájemný vztah, a zároveň potřebujete každodenní motivaci, bude výzva pro Vás to pravé.

Nina Černochová + Lussy

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Výzvy jsem se zúčastnila na doporučení. Měla jsem šanci poznat pejska, který měl výzvu za sebou. Takového jsem chtěla taky. Naše Žofka na procházkách poslouchala jen páníčka. Jako správný lovecký pes lovila na procházkách bažanty a srnky. A začala štěkat na děti a na některé psy a lidi. Mě by ruku utrhla, jak řádila. Měla jsem s ní být 14 dní sama a zrovna v tu dobu měla začít výzva. Řekla jsem si proč ne? Každý týden jsme cvičily 4 nové hry a pilovaly ty, které nám moc nešly. Dostávaly jsme zpětnou vazbu. Po 14 dnech páníček nevěřil vlastním očím. Po měsíci ji přivolám líp než on. Stále máme co zlepšovat, ale teď už vím jak na to. Děkuji a už se těším na další výzvu 🙂

Petra Kaplanová + Žofka

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Utratila jsem již spousty peněz za rady, knihy, cvičáky. Nelituji, každý nám dal nějakou zkušenost, ať už špatnou, či dobrou, ale žádný z uvedených, nás nedostal tak daleko, jako přivolávačská výzva. Je skvělé vidět během 30 dní razantní změny v lepším vztahu se svým psem, přivoláním a poslušnosti. Obrovské změny jsou též v pozornosti, což bylo naším snem, jež se po výzvě stal skutečností. Moje fena byla napadena jiným psem a od té doby se přepla na nebezpečí, které pro ni znamenal každý pes. Neviděla mne, neslyšela, nezajímala se. Naštěstí díky Pejskařině je toto již minulostí. Mám její plnou pozornost a pokud už nebezpečí přichází, je schopna se přepnout na mne. Také ustala potřeba sledovat zvěř. Neváhejte a jděte si hrát se svým pejskem, získáte mnohem více, než by Vás vůbec napadlo.

Klára Bocková + Suri

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Do přivolávačské výzvy jsem se přihlásila i když jsme přivolání neměli špatné, jen se občas začuchal a chodil pomaleji než dříve, ale hlavně nám po letech chyběla nová zábava a motivace si častěji jen tak pro radost hrát. 4 hry týdně a jedna výzva navíc byl pro nás skvělý rozvrh, na týden dost her aby bavily a zároveň toho nebylo moc. I když jsme některé hry už znali, tak jsme je před výzvou málokdy hráli a výzva mě motivuje mnohem víc si hrát. Taky je super navyknout si natáčet videa tréninku a pak se podívat, hledat v čem dělám chyby, pokusit se zamyslet a zhodnotit situaci z pohledu diváka a následně popřemýšlet co by jsem mohla zkusit příště udělat líp. Jsem ráda, že jsem se do výzvy přihlásila a doporučuji ji.

Míla Jakubcová + Lucky

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Velmi jsem se bála, jak bude online výzva probíhat. Říkala jsem si, jak můžu naučit psa novým věcem, když nebudu mít odborný dohled vedle sebe? Po prvních absolvovaných dnech ve výzvě jsem byla velmi nadšená. Přivolávačská výzva mi velmi pomohla. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí. Celou výzvu hodnotím kladně. Velmi děkuji Romaně, která mi vždy poradila, když jsem potřebovala pomoci. Bez váhání jsme se přihlásili i do další sebekontrolní výzvy, abychom se stále učili novým věcem. Rozhodně tuto výzvu všem doporučuji!

Klára Hájková + Sky + Berry

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Skvělý způsob, jak se naučit pracovat se svým psem. Vhodné zvláště pro lidi, kteří trochu tápou, jak svého psa zaujmout a namotivovat ke spolupráci. Zábavnou formou se pomocí her společně se psem učíte, že vy máte mnohem lepší odměny, a že pro psa jste lepší než všechny rušivky světa. Protože přivolání se dá cvičit zábavně a ne jen neutrálně volat ke mně bez reakce. Za mne parádní způsob, jak si můžete za měsíc zlepšit vztah se psem.

Michala Drahošová + Ema

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Do výzvy jsem se přihlásila s mým psem Foggym, který akorát prochazí pubertou. Je hrozně hodný, celkem klidný a až moc přátelský. Kdykoliv venku potkal psa, byla jsem celkem bez šance. Taky mi připadalo, že ho venku moc nezajímám, i když doma cvičíme různé triky a povely. Doufala jsem, že se přivolání, které trénujeme od malička zlepší a alepsoň někdy dá Foggy přednost mě samotné před jiným psem či zvířetem. Naučili jsme se spoustu zábavných her, které bavi Foggyho, ale taky mě 🙂. Venku je náš čas pestřejší, už vím jak lépe odměňovat a navíc jsme si docela oblíbili procházku s hračkou, což jsme předtím ívůbec nedělali. No a Foggy? Teď už vi, že má venku svoji paničku a ve většině případů za mnou na zavolání přiběhne :))). K online výuce jsem byla docela skeptická, jsem stará škola a upřednostňuji face to face. S přivolávačskou výzvou jsem zjistila, že to online skvěle funguje a není třeba vždy vyhledávat osobní lekce. Navíc jsem ušetřila spoustu času 🙂

Žaneta Tká + Foggy

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Mám dva pesany - jeden je z útulku a druhý je totální flegmouš, všechno mu bylo buřt, dokud tedy neviděl psa nebo jinou zvěř. Naše procházky byli monotónní, protože jsem nevěděla, jak je zaujmout, jak si hrát aby je to bavilo, aby to bavilo i mě, abych viděla nějaký progres a nechtělo se mi to hned po prvním nevydařeném přivolaní zase vzdát. Kamarádka mi doporučila online výzvu a já do toho bez váhání šla, líbil se mi koncept her, hry samotné - od začátku až dokonce, něco bylo víc náročné, ale všechno to postupně dávalo smysl 😃. Začali jsme si více hrát a na procházkách si mě více hlídají, což vlastně byl jeden z důvodu proč jsem do výzvy šla, abych nebyla jen ruka na konci vodítka, co s nima jde ven 🤣. Za ty čtyři týdny vidím změny a ještě musíme hodně trénovat, protože moji fenku rozhodí snad úplně všechno venku, co se hýbe, ale už je schopná mi venku věnovat pozornost a ochotu spolupracovat. Určitě výzvu mohu doporučit všem, co mají problém s přivolaním, ale i lidem, co si chtějí vztah a procházky zpestřit. Kdyby bylo pokračování, neváhám a hlásím se s oběma 😃. Uvidíme se v další výzvě ❤

Jaňule Žufánková + Charlie a Dixie

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Do výzvy jsme šli, neboť jsme nebyli nadšení z toho, že naše fena nepřijde, když jí voláme hned, ale až se dočuchá, nebo proběhne za zajícem. Není to bezpečné pro nikoho a tak jsme si řekli, že musíme proto udělat maximum a přihlásili jsme se do výzvy. Výzva nám pomohla navázat bližší vztah a udělat se pro psa zajímavější. Stále je na čem pracovat, ale podstatné, co nám výzva nejvíce dala je návod, jak to udělat. Už po 14dnech byl znát pokrok a pokračujeme dál, ale už cíleně, což je ta největší motivace, protože s každým dnem vidíte, jak jste navzájem pro sebe důležití. Zároveň se ve výzvě střídáme, protože jsem nechtěla, aby pes poslouchal jen mě,ale aby sním mohli jít ven i děti beze strachu, že se něco přihodí. Výzvu doporučujeme a jsme rádi, že jsme jí přijali a vřele doporučujeme i ostatním. Důležité je říct si, že to že jsem se přihlásila a zaplatila z mého psa poslušného jedince neudělá, ale vytrvalost, píle, trénink, radost, to je začátek cesty a na konci pohodový parťáci.

Anička + Gira

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Celou výzvu hodnotím velice kladně, perfektně odstupňovaná složitost her, podrobný a srozumitelný návod ke každé hře. Vysvětleno, k čemu mi daná hra pomůže. Přála jsem si: naučit se hry, kterými budu moct zpestřit náš výcvik (procházky), utužit si vztah se svým psem, zabavit svého psa, naučit se reagovat v situacích s rušivkami, získat více sebejistoty a klidu při venčení, pokud se v blízkosti objeví zvěř, ostatní psi. Což se zadařilo, velice děkuji. 🙂 Online výzvu bych určitě doporučila ostatním, protože si myslím, že přivolání psa patří k důležitým základům každého majitele psa a zároveň doufám, že díky online výzvě budeme na procházkách potkávat méně neposlušných páníčků, kteří pochopí, že pokud pes nemá perfektně zvládnuté přivolání, nepouštím ho z vodítka 🙂

Veronika Růžičková + Narnie

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Jak vnímám celou výzvu? I když jsme se s dcerou a naší fenkou Lucy přihlásily především proto, že v současné době není moc příležitostí účastnit se klasických tréninků a výcviku na cvičàku. Braly jsme to jako možnost cvičit v této omezující době a vyzkoušet zase něco nového. Výzva nás překvapila zajímavým zpracováním her a srozumitelnými návody, jak a proč ty cviky dělat. Dovedla nás především k lepšímu pochopení chovánì naší psí kamarádky. Nečekaly jsme žádný významný pokrok, ale výsledek nás mile překvapil. Hlavně jsme se naučily pracovat a cvičit s Lucy tak, aby to pro ni i pro nás byla větší zábava. Určitě nám pomohla i zpětná vazba na každé cvičení, která nás vedla a upozorňovala na chyby. Dodávala motivaci a chuť do dalšího cvičení. Získaly jsme zajímavou zkušenost, kterou bychom doporučovaly všem.

Tereza Langrová + Lucy

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Od online výzvy jsem toho moc neočekávala, jednu od jiného trenéra jsme s Ronem už absolvovali a skoro nic nám to nedalo, ale zde je přesně vidět, že když dva dělají stejnou věc, není to to samé. Romči výzva nás neskutečně posunula v pozornosti, přivolaní a celkově vnímání, že sem venku i já. Užili jsme si hodně zábavy, díky videím sem i já sama zjistila, kde dělám chyby aniž bych si je uvědomila. Super zpětná vazba nám pomáhala posouvat se dál. Teď mám teriéra, který se dá odvolat myší, vnímá že sem venku a není samostatná jednotka 😃. Moc Pejskařina.cz děkuju.

Lucka Švehlová + Ron

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Romčinu přivolávačskou výzvu jsem absolvovala spolu s pětiměsíčním štěnětem Teri, protože se nám líbil Kurz Online psí školka, a chtěly jsme pokračování. Hry Teri zabavily, unavily a procházky jsou díky nim zajímavější. Přivolání se nám po výzvě zlepšilo, věřím, že když budeme dál hry hrát a procvičovat, bude to jen lepší a lepší. Výzvu doporučujeme. Pobavíte se, zapojíte celou rodinu a prohloubíte společný vztah. 😉

Veronika Durdová + Teri

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Problém s přivoláním jsme neměli, ale bála jsem se až Uni přijde do puberty, aby ho to nepřešlo. Proto jsem se rozhodla naučit se něco nového. A co mi to dalo? Měsíc intenzivního cvičení a zábavy se svým psem. Prohloubil se vztah mezi náma. Ujasnila jsem si priority odměn a rušivek. A v neposlední řadě jsem se naučila natáček videa, stříhat je a zjistila jsem kolik fajn lidi mám kolem sebe, co mi pomáhali. Takže určitě všem doporučuji i těm co si myslí že mají dobré přivolání.

Lenka Bernardová + Uni

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

Do výzvy jsem se přihlásila se 7 měsíční Dory, abychom posílily náš vztah a zlepšily přivolání, které v některých situacích dost pokulhávalo. Dříve jsme chodily na cvičák, ale to mě brzo přestalo bavit, moc velký přínos jsem neviděla, bylo to pořád to samé dokola a Dorku to taky nebavilo. Tato online výzva byla ale přesný opak! Naučily jsme se spoustu her, které zpestří procházku, pejsek se pak více na páníčka soustředí. A přivolání se zlepšilo natolik, že Dorka už chodí bez stopovačky. Opravdu super! Doporučuji každému, kdo se chce svému pejskovi více věnovat, užívat si procházky a vylepšit přivolání. Za nás 5*!

Petra Stuchlíková + Dory

absolventka měsíční přivolávačské výzvy

kontaktujte mě